Sık Sorulan Sorular

 • DN Collagen II Nedir?

  Tip II Kollajen, Çinko, Kalsiyum, Vitamin D ve Vitamin C içeren takviye edici gıdadır. DN Biyomed Ltd ve Lonza Grup işbirliği ile üretilmiştir. Ürün içerisinde Lonza’nın klinik çalışmaları sonucunda etkilerini kanıtladıkları aktif maddeler kullanılmıstır. DN Biyomed; Lonzaya ait bu maddelerin patent/logo kullanım izinlerine sahiptir. UCII, OptiZinc ve Kapsugel: Lonza’ya ait patentli maddelerdir.

 • DN Collagen II içeriğindeki Kollagen, Kalsiyum, Vitamin C, Vitamin D ve Çinko hareket sağlığına nasıl destek olur?

  DN Collagen II içeriğinde bulunan UCII ham maddesi, eklem ve kemik sağlığı üzerinde olumlu etkilere sahiptir. D ve C Vitamini bağışıklık sistemini güçlendiren ve düzenleyen vitaminlerdir. Kalsiyum, tüm hücre fonksiyonlarımızda rol alan ve kemik sağlığımıza katkıda bulunan önemli bir elementtir. Patentli bir çinko olan OptiZinc, bilimsel çalışmalarla gösterilmiştir ki, bağışıklık sisteminin doğru ve etkin çalışmasına katkıda bulunmaktadır.

 • Kollajen desteğine neden ihtiyacımız var?

  Çünkü 35 yaşından itibaren kollajen üretimi herkeste azalmaktadır. 35 yaşında başlayan azalma 40 yaşında artık belirginleşir ve 60 yaşında kollajen depolarımızın yarısını kaybederiz. Sigara içmek, güneş ışınlarına maruz kalma, çevre kirliliği, diyetteki eksiklikler ve genetik yatkınlıklar da kollajen kaybını artırmaktadır.

 • Neden Kalsiyum desteği almalıyız?

  Günlük kalsiyum ihtiyacımız 1000 mg’dır ve bunun bir kısmını diyetimizdeki süt, peynir, yoğurt gibi gıdalardan alırız. Ancak 1000 mg’lık ihtiyacı tam olarak karşılayabilmek için kalsiyum desteğine ihtiyaç duyulabilir. Özellikle vegan diyetler uygulayan, laktoz intoleransı olan ya da süt ve süt ürünlerini tüketmek istemeyen bireylerde günlük kalsiyum ihtiyacının karşılanması oldukça zor olmaktadır. Kalsiyumun enzim sistemleri, kanın pıhtılaşması, kas kasılması, sinirsel iletinin gerçekleşmesi, kalp ritmi, insulin salınımı gibi metabolizmanın pek çok kilit noktasında fonksiyonu vardır. Kalsiyum eksikliğinde kemik dokusunun kaybı ve kemik erimesi kaçınılmazdır. Diğer yandan kalsiyum desteği almak, 35 yaşında başlayan kemik dokusu kaybının yavaşlatılmasında, premenstrual sendrom belirtilerinin hafifletilmesinde yardımcı olabilir.

 • Neden Vitamin D desteği almalıyız?

  Vitamin D güçlü bir bağışıklık sistemi düzenleyicisidir. Vitamin D balık yağı, somon gibi yağlı balıklar ve yumurta gibi yiyeceklerde bulunur. Diğer yandan cildimizin güneş ışınlarına maruz kalmasıyla da Vitamin D aktifleşir. Kış aylarında, yaşlanmayla birlikte, toksin maruziyetinde Vitamin D ihtiyacı artmaktadır. Günlük ihtiyacı karşılamak için gıdaların yanında Vitamin D desteği almak sağlığınıza katkıda bulunabilir. Klasik etkisinin yanında bu vitamin bağışıklık sistemimiz başta olmak üzere hormonal salgılarımızın düzenlenmesinde ve hücre yenilenmesi süreçlerinde düzenleyici olarak görev yapar.

  Özellikle mikropların vücudumuza ilk giriş yerleri olan gözlerimizin konjuktivası, burun, ağız, boğaz gibi mukozal bölgelerin sağlamlığını artırır. Doğal bağışıklık sistemimizin ana hücreleri makrofajlarımızı ve diğer hücrelerimizi güçlendirmeye yardımcı olur. 

 • Neden Vitamin C desteği almalıyız?

  Vitamin C güçlü bir antioksidandır. Vitamin C; gen sağlığımızın korunması, enerji metabolizması, hormonlarımızın düzenlenmesi, bağışıklık sistemimizin güçlendirilmesi gibi yaşamsal olaylarda önemli roller oynar.  Vitamin C vücutta başlıca kollajen sentezinde ve yara iyileşmesinde rol oynar. Eksikliğinde mukoza sağlamlığı ve dayanıklılığı kaybolur. Vitamin C mikroplarla savaşmamızı kolaylaştırır ve bağışıklık sistemimizi düzenlemeye yardımcı olur.

 • Neden Çinko desteği almalıyız?

  Çinko, bağışıklık fonksiyonu, büyüme ve gelişme için esansiyel olan önemli bir eser elementtir. Düzensiz beslenme, yaşlanma, stres, sigara kullanımı, alkol tüketimi gibi nedenler çinko eksikliğine neden olmaktadır. Unutmayın kayıp arttıkça ihtiyaç artacaktır. Çinko gen sentezi, bağışıklık sistemi, enzim sistemleri, protein sentezi, DNA sentezi, yara iyileşmesi, büyüme ve gelişme süreçlerinde önemli roller oynar. Çinko, özellikle virüslere karşı bağışıklık sistemi cevabını artırır ve virüslerin vücudumuzda çoğalmasını engellemeye yardımcı olur.