Dr. Seran Göçer

Image

Dr. Seran Göçer

1993 yılının ‘Best Model’i ve 1994 Türkiye Güzellik Yarışması'nın ilk 10 finalistinden biri olan Dr. Seran Göçer, Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden 1997 yılında mezun olduktan sonra İstanbul'a gelerek televizyon yapımcılığı ve sunuculuk alanında çalışmalarına başladı.   

Türkiye'nin ilk sağlık tv kanalı Medical Channel'ın iki yıl yöneticiliğini yapan Dr. Seran Göçer, 2003-2005 yıllarında Habertürk Televizyonu'nda her pazar saat 18.00'de ekrana gelen "Dr. Seran Göçer'le Estetik Sorunları" isimli bir televizyon programı sundu. 2007-2008 yılları arasında Tv8’de “İnfo Sağlık”, 2009’da Kanal T'de “Yaşama Dair” ve Cine 5’te “Sağlık Rehberi”, Kanal D de  “Doktorum” sunduğu diğer bazı programlarıdır.

Dr. Seran Göçer, 2000 yılında Fransa'da Mezoterapi ve Medikal Estetik üzerine Paris Tıp Fakültesi'nde eğitimlere katıldı, Uluslararası bir sertifika olan Fransız  Mezoterapi Derneği sertifikalı bir Medikal Estetik doktoru olarak bu alanda çalışmaya başladı. 2003 yılında ülkemizde tanımlanan Sağlık Bakanlığı yönetmeliğine göre Medikal Estetik sertifikası aldı. Bu süreçte yaklaşık 12 yıl Tamamlayıcı  Tıp tedavilerinden  Ozon Terapi ile ilgilendi. Yine Sağlık Bakanlığının 2012 yılında tanımladığı GETAT yönetmeliği üzerine, kliniğinde Ozon Terapi ve Mezoterapi ünitelerini  açtı.

2018 yılında kurulan Mezoterapi Derneği’nin (MEZODER) Yönetim Kurulu Üyesi olan Dr. Seran Göçer, dernek bünyesinde düzenlenen çalıştay ve kongrelerde Sağlık Bakanlığı’nın sertifika programlarında Estetik Mezoterapi eğitimleri vermektedir.

Dr. Seran Göçer, 2000 yılında muayenehanesinde başladığı doktorluk hayatına 2003 yılında Memorial Hastanesi'nde kurduğu Memorial Güzel Yaşam Kliniği'nde 12 yıl devam etti. 2018 Ekim ayında tecrübelerini ve yaptığı tedavilerini anlattığı “Pozitif Güzellik” adlı kitabı yayınlanan Dr. Seran Göçer, halen Nişantaşı'nda kendi kliniğinde hastalarını tedavi etmeye devam ediyor.

Bize Soru Sorabilirsiniz.